Beyonce životopis

01. 02. 2009 | † 30. 09. 2015 | kód autora: pMJ

ObrazekBEYONCE KNOWLES

Datum narození:
4. 9. 1981

Místo narození:Houston, Texas USA

Znamení:Panna 

Životopis:Beyoncé Knowles začala svou hereckou kariéru v sedmi letech, když potkala LaTaviu Robersonovou na konkurzu pro dětskou skupinu. Její sestřenice Kelly Rowland se k nim brzy přidala. Nakonec bylo trio mladých zpěvaček doplněno o 4 členku LeToyu Luckett a tak se pomalu formovala dívčí skupina Destiny's Child.

Vedoucí Music World Management's Matthew Knowles, který je otcem Beyoncé a zákonný opatrovník Kelly se stal jejich manažerem.
 

Dívky prošly přes různé hudební styly a pěvecké směry, až se oficiálně v roce 1995 rozhodli prorazit jako Destiny's Child. Po několika vystoupeních v okolí Houstonu, se skupina objevila v populárním televizním pořadu pro hledání nových talentů "Star Search" (Hledání hvězd). Přestože nevyhrály soutěž, podařilo se jim získat smlouvu s Columbia Records.

Jejich prvním hitem byl singl "No, No, No", který vydaly v listopadu 1997. Stejný rok přišlo na svět první album a jmenovalo se Destiny's Child. Album mělo obrovský úspěch v Evropě a proto zde skupina uskutečnila velké turné. Jestliže se o prvním albu dalo říct, že bylo poměrně úspěšné, tak o druhém se muselo říct, že bylo obrovským trhákem. Album "The Writing's On the Wall" (1999) se stalo 8x platinové v USA, získalo 2 nominace na Grammy a celosvětově se ho prodalo více než 10 miliónů. Z alba se použily písničky pro soundtracky k filmům Proč se blázni zamilují "Why Do Fools Fall In Love?" a Romeo musí zemřít "Romeo Must Die".

Obrazek


Přestože se skupina zdála jako dokonalá, která nemá žádné problémy, opak byl pravdou. V březnu 2000 členky LeToya Luckett a LaTavia Roberson oznámily, že opouštějí skupinu. Později se ukázalo, že obě členky byly nespokojeny s manažerem Matthewem Knowlesem. Přesto se skupina snažila zachovat celistvost a proto tyto dvě členky byly nahrazeny Michelle Williamsovou a Farrah Franklinovou.

Právě, když se zdálo, že Destiny's Child má své problémy za sebou, tak Farrah Franklinová po 5 měsících skupinu opustila. Nakonec teda skupina zůstala ve třech a dokončila své třetí album Survivor (2001). Úspěch tohoto alba byl vyrovnaný s předchozím a stalo se celosvětově multi-platinov...

....

Beyoncé také začíná svou hereckou kariéru nejprve v televizním filmu "Carmen: A Hip Hopera" a následně ve filmové komedii Austin Powers - Agent 003 "Austin Powers in Goldmember". V roce 2003 si zahrála hlavní ženskou roli ve filmu "The Fighting Temptations", kde hlavní mužskou roli ztvárnil Cuba Gooding Jr.


Během podzimu 2002 se Beyoncé objevila na nahrávace Jay-Z 03Bonnie & Clyde a na jaře 2003   nazpívala duet s Lutherem Vandrossem. Proto se rozhodla natočit své sólové album, se kterým ji pomáhal její životní partner Jay-Z.

 

Obrazek

 

Dangerously in Love

V roce 2003  vyšla Beyoncé její první sólová deska, kterou nazvala Dangerously in Love . Album se ihned dostalo na první místo prodejnosti v USA a jen za první týden se jej prodalo více než 317,000 kopií.

První singl z desky Crazy in Love , na které se objevuje i Jay-Zse stal úspěšným na celém světě. Dobyl snad všechny možné hitparády a jen v USA strávil na prvním místě neskutečných osm týdnů. Alba se jen v USA prodalo přes 4 miliony kusů a celosvětově kolem 11 milionů. Beyoncé se navíc stala teprve třetím umělcem, který dobyl albovou hitparádu ve stejnou chvíli v Americe i ve Velké Británii.

Druhý singl z desky Baby Boy byl neméně úspěšný než ten první. S písní tentokrát vypomohl Sean Paul a dokonce společnými silami překonali osmitýdenní vedení Crazy in Love a překonali ho o jeden týden. Při udělovaní cen Grammy za rok 2004 si Beyoncé odnesla hned pět gramofónků a získávala ocenění na všech možných hudebních frontách, včetně označení za nejlepšího mezinárodního umělce.

V prosinci 2005 vydala Beyoncé píseň Check on It společně s rapperem Slim Thugem. Píseň se objevila na soundtracku k filmu Růžový panter. V roce 2006 při udělování cen Grammy získala Beyoncé další z nich, tentokrát za duet seSteviem Wonderem.

 

B´Day

Druhé sólové album Beyoncé vyšlo 4. září 2006, přesně v den jejích narozenin. Album se opět ihned usadilo na první místo prodejního žebříčku a v prvním týdnu se jej prodalo přes 541,000 kusů. První singl dostal název Deja Vu  a pomohl ji s ním opět Jay-Z.

Druhý singl se jmenoval Ring the Alarm a stal se jejím nejvyšším debutem. Píseň se v týden prodeje dostala na dvanácté místo, ale nejvyšší umístění nakonec zaznamenala jen o příčku výš. Nejúspěšnějším singlem se stal až ten v pořadí třetí vydaný s názvem Irreplaceable a vydržel na čísle jedna Billboard Hot 100 celých deset týdnů.

6. prosince 2006 získala pět nominací na Grammy, z nichž proměnila ve vítězství jednu v kategorii Nejlepší R&B album. Na konci února vydala Beyoncé duet s další megastar hudebního průmyslu se Shakirou. Píseň dostala název Beautiful Liar a její cesta v hitparádových žebříčcích je prozatím úspěšná.

 

Od roku 2002  je vídána po boku rapera Jay-Z. I když ani jeden z nich nikdy jejich vztah nepotvrdil ani nevyvrátil jsou považováni jako jeden z nejstabilnějších hvězdných párů. 4. dubna 2008 se během soukromého obřadu za hudebníka provdala.

Obrazek


 

Obrazek


 

Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.